INTERNATIONAL PAINTS

International Protective Coatings to marka, która szczyci się ponad stuletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji zabezpieczeń antykorozyjnych. Farby International to wiodące produkty w branży zabezpieczeń przeciwko korozji. Marka International to farby międzynarodowego koncertu o nazwie Akzo Nobel’s Marine Protective Coatings (M PC). Jest to znany oraz zaufany producent chemikaliów oraz materiałów służącym lakierowaniu.

Koncern zatrudnia około 62 000 pracowników w 80 różnych krajach, główna siedziba istnieje w Holandii. Produkty International to przykładowo farby ogniowe cechujące się krótkim czasem schnięcia (flame stal) i farby nawierzchniowe, czyli akrylowe, epoksydowe, poliuretanowe, polisiloksanowe oraz silikonowe. Są to również farby podkładowe, czyli alkidowe i epoksydowe. Marka wytwarza również różnorakie gruntoemalie. Farby International posiadają odpowiednie atesty i są aprobowane przez PZH, IBDiM (Instytut Badań Dróg i Mostów) oraz ITB (Instytut Techniki Budowlanej). Ponadto odznaczają się szeregami certyfikatów spoza Polski.

Powłoki wytwarzane przez markę International stosuje się w elektrowniach (słupy wysokiego napięcia i elektrownie wiatrowe) oraz instalacjach cieplnych i gazowych. Zabezpiecza się nimi konstrukcje stalowe, również przeznaczone na żywność i wodę pitną (farby nie skażą toksycznością). Dobrze spisują się również w zabezpieczaniu zbiorników na paliwa i oleje. Farby International są wykorzystywane na szeroką skalę w drogownictwie. Pokrywa się nimi mosty, ekrany czy inne obiekty drogowe. Farby stanowią doskonałą i solidną powłokę antykorozyjną w przemyśle morskim. Często pokrywa się nimi jachty oraz konstrukcje, które będą zanurzone w wodzie.

Farby International znajdują zastosowanie we wszelkich konstrukcjach narażonych na korozję, również w ekspozycji atmosferycznej oraz obiektach narażonych na nieustanną wilgoć. Farby International to produkty z ugruntowaną pozycją na rynku, cieszącymi się odpowiednią renomą. Pragnąc zabezpieczyć wszelkie konstrukcje, warto postawić na sprawdzonego producenta.