Teknos-Oliva

Grupa TEKNOS-OLIVA to jeden z liderów wśród producentów farb o charakterze przemysłowym w Europie. Marka znana jest na branżowym rynku już od 1948 roku. Firma założona w Finlandii obecnie posiada oddziały w Skandynawii, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Farby Teknos znane są również w pozostałych krajach europejskich, gdzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Obroty grupy Teknos wynoszą około 215 milionów Euro rocznie. 

W 2010 roku do grupy dołączył największy producent farb pochodzenia polskiego – firma OLIVA Sp. z o.o. Od tego momentu Spółka działa pod nową nazwą TEKNOS-OLIVA. Zaawansowane rozwiązania do przemysłowych procesów malowania, które proponuje producent, z pewnością są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Marka nieustannie dąży do realizacji wizji bycia czołowym dostawcą zaawansowanych powłok. 

Firma koncentruje się na rozwoju swoich produktów opartych na potrzebach przemysłu, jak również świetnej obsłudze technicznej. Wśród produktów oferowanych przez TEKNOS-OLIVA dostępne są bardzo trwałe powłoki ochronne przeznaczone do drewna, metalu oraz przemysłu ogólnego. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby oraz oczekiwania klientów, producent zapewnia szereg różnorodnych rozwiązań, wśród których należy wyróżnić między innymi farby i powłoki odporne na ciepło, farby i powłoki antygraffiti, rozwiązania do kontroli higieny, powłoki do oznakowań na jezdniach i parkingach czy powłoki podłogowe przeznaczone do powierzchni betonowych. 

Ponadto w sprzedaży są również ognioodporne powłoki do drewna, farby ciekłe do metalu, farby proszkowe oraz standardowe farby przemysłowe do drewna. Duże zróżnicowanie asortymentu pozwala na znalezienie klientom wariantu odpowiednio dopasowanego do konkretnych potrzeb. Na uwagę zasługuje najwyższa jakość produktów, jak również ich ponadprzeciętna skuteczność. 

Marka cieszy się na europejskim rynku ogromnym zainteresowaniem i jest bardzo ceniona również przez klientów z Polski.