Produkty Teknos

  • Teknozinc 90 SE
  • Teknodur 50
  • Inerta 50
  • Inerta Primer 5
  • Teknolac Primer 0168-00
  • Teknotar 100
  • Teknoplast Primer 5
  • Teknoplast Primer 7
TEKNOZINC 90 SE

TEKNOZINC 90 SE jest wysokocynkową farbą epoksydową. Stosowana jest jako grunt do długotrwałej ochrony powierzchni eksploatowanych w średnich i ciężkich warunkach korozyjnych. Zabezpiecza konstrukcję przed korozją nawet bez warstw nawierzchniowych.

TEKNODUR 50

TEKNODUR 50 utwardzany izocyjanianami alifatycznymi jest nawierzchniową farbą poliuretanową. Tworzy odporne mechanicznie i na warunki atmosferyczne powierzchnie z półpołyskiem. W celu uzyskania pełnego połysku i trwałości koloru należy dodatkowo zastosować lakier Teknodur 0250.

INTERA 50

INERTA 50 jest nawierzchniową farbą epoksydową z połyskiem. Tworzy powłoki odporne na chemikalia, smary, oleje i rozpuszczalniki i ogrzewanie gorącym powietrzem do 150ºC.

INTERA PRIMER 5

INERTA PRIMER 5 zawierająca fosforan cynku jest podkładową farbą epoksydową. Stosowana jest także jako grunt na powierzchnie stalowe, cynkowe i aluminiowe w systemach odpornych na chemikalia. Tworzy powłoki odporne na smary, oleje i ścieranie.

TEKNOLAC PRIMER 0168-00

TEKNOLAC PRIMER 0168-00 jest tiksotropową farbą alkidową schnącą przez przyłączenie tlenu z powietrza. Stosowana jest jako grunt w warunkach, gdzie istotna jest dobra przyczepność do podłoża i krótki czas przemalowania.

TEKNOTAR 100

TEKNOTAR 100 jest syntetyczną grubopowłokową farbą bitumiczno epoksydową. Stosowana jest jako podkład i nawierzchnia także na powierzchnie betonowe. Tworzy odporne chemicznie powłoki na konstrukcjach eksploatowanych także pod ziemią i w zanurzeniu.

TEKNOPLAST PRIMER 5

TEKNOPLAST PRIMER 5 jest szybkoschnącą podkładową farbą epoksydową. Tworzy powłoki bardzo odporne na silne ścieranie, chemikalia, rozpuszczalniki, smary, oleje. Często służy do gruntowania aluminium, cynku i stali kwasoodpornej.

TEKNOPLAST PRIMER 7

TEKNOPLAST PRIMER 7 jest szybkoschnącą podkładową farbą epoksydową. Tworzy powłoki odporne na silne ścieranie, rozpuszczalniki, smary, oleje i spryskiwanie chemikaliami. Może służyć do gruntowania aluminium, cynku i stali kwasoodpornej.